Mnohí ľudia by si mysleli, že keď je vianočný koncert vo farnosti už po niekoľkýkrát, bude to o tom istom. A my ich každý rok presvedčíme, že sa mýlia. Otvoríme sa novým možnostiam a pripravíme čosi nečakané. Tento rok sme oslovili mladých- spoločenstvo pri Bazilike .

Chceli sme ponúknuť kvalitné vystúpenie, v ktorom sme ponúkli  vianočné koledy a piesne. A po dlhých nácvikoch a skúškach s kapelou nadišla naša chvíľa. S istou dávkou napätia a trémy sme istými krokmi vykročili do prítmia vianočne vyzdobeného kostola naplneného desiatkami ľudí. Zbytok trémy sme odbúrali pri speve prvej piesne. Atmosféra Vianoc sa rozprúdila po celom kostole. Spev oživilo predstavenie mladých našej farnosti. Snažili sa priblížiť aktuálnu situáciu vo svete, ktorá vládne v období Vianoc. Po scénke nasledovalo ešte niekoľko ďalších piesní, ktoré mnohých chytili za srdce. A keď sa koncert blížil ku koncu nasledovala tradičná vianočná koleda: Tichá noc, ktorú si zaspievali asi všetci prítomní. A na záver nesmelo chýbať požehnanie farára o. Rastislava.
Osobne verím, že v tradícii vianočných koncertov sa bude pokračovať aj v nasledujúce roky. Je to zaujímavý spôsob, ako ľuďom priblížiť narodenie malého Ježiška a vyčariť úsmev na ich tvárach.        

        
Erika Kušnírová

Vianočný koncert